واکسیناسیون عمومی کرونا

سه میلیون خوزستانی، در مرحله  واکسیناسیون عمومی کرونا، در مدت ۲ ماه، واکسینه می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد، رییس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به واکسیناسیون ۶۰ درصد مردم خوزستان در مقابل کرونا گفت: زمان دقیق واکسیناسیون عمومی مشخص نیست، اما با توجه به اینکه هر نفر باید ۲ دوز واکسن دریافت کند، روزانه یکصد هزار دوز واکسن باید تزریق شود که کار بسیار سنگینی است.
دکتر سیدمحمد علوی با بیان اینکه گام چهارم و مرحله دوم طرح شهید قاسم سلیمانی از روز دوم اسفند پارسال آغاز و تا ۱۸ فروردین امسال ادامه داشت افزود: پیش از این کل بیماران کرونایی شناسایی شده ۱۶۰ هزار و ۱۵۷ مورد بود که در مرحله دوم تعداد بیماران شناسایی شده به ۲۰۸ هزار مورد رسید.وی گفت:به دلیل شناسایی سریع بیماران و ارجاع آن‌ها به بیمارستان‌ها، موارد مرگ نیز در مدت ذکر شده از ۲۱۹ مورد در هفته به ۱۷۸ مورد کاهش یافت.

علوی افزود:همچنین در مرحله دوم طرح شهید سلیمانی حدود ۴۴۰ هزار مورد تست رپید و پی سی آر یعنی تقریبا روزانه ۱۵ هزار تست انجام شد.

رییس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به اینکه به ازای هر بیمار کرونایی، ۱۰ مورد رهگیری و ۸.۶ تست انجام شد بیان کرد:در هفته‌های اخیر به دلیل کاهش کیت‌های آزمایشگاهی تعداد تست‌های ما به مراتب پایین‌تر آمده است.

علوی به گام پنجم و مرحله سوم طرح بیماریابی شهید قاسم سلیمانی در آینده اشاره کرد و افزود: در این مرحله، طرح واکسیناسیون به اقدامات قبلی اضافه شده و قرار است با آموزش نیرو‌های بسیج و هلال احمر از آن‌ها در اجرای طرح واکسیناسیون گسترده استفاده شود.

وی گفت:برای انجام واکسیناسیون گسترده در خوزستان به ۵۰۰ تیم ثابت و ۳۰۰ تیم سیار ، در مجموع چهار هزار نیرو  نیاز است.

هم اکنون ۱۰ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونا، ۹ شهرستان نارنجی و هشت شهرستان زرد هستند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :