پروتکل‌های بهداشتی
سخنگوی ستاد مدیریت بیماری ناشی از کرونا در خوزستان با اعلام محدودیت کرونایی در استان گفت: کارکنان ادارات دولتی در هفته جاری به صورت ۲ سوم به صورت حضوری و یک سوم به صورت دورکار فعالیت خود را ادامه دهند.
به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد ، رضا نجاتی روز شنبه بیان کرد: مشاغل گروه‌های یک، ۲، سه و چهار منعی برای فعالیت ندارند و می‌توانند با حفظ پروتکل‌های بهداشتی کار خود را ادامه دهند.

وی با بیان اینکه ساعت کاری ادارات در سراسر خوزستان ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ و در اهواز هشت صبح تا ۱۳:۳۰ است بیان کرد: تردد بین شهری در خوزستان هیچ مشکلی ندارد اما همچنان تردد درون شهری در ساعت ۲۱ تا ۴ صبح ممنوع است.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری ناشی از کرونا در خوزستان ادامه داد: برگزاری آیین عروسی و ترحیم به ویژه با جمعیت قابل توجه ممنوع است و در صورت برگزاری چنین آیینی حتما برخورد قانونی صورت می‌گیرد؛ بهتر است مردم این گونه آیین‌هارا با حداقل جمعیت و با رعایت دستورالعمل‌ بهداشتی برگزار کنند که برای خودشان و عزیزانشان مشکلی ایجاد نشود.

وی ادامه داد: با وجود اینکه بیشتر شهرهای خوزستان در وضعیت کم خطر کرونا قرار گرفته‌اند اما همچنان نگرانی از بروز وضعیت قرمز وجود دارد چرا که همچنان بیماری وجود دارد؛ دانشگاه علوم پزشکی اهواز، ستاد کرونا و دیگر دستگاه‌ها نسبت به بروز شرایط قرمز در صورت رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی نگران هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعلام کرد در شبانه روز گذشته هیچ موردی از مرگ بر اثر کرونا در استان خوزستان ثبت نشده است.

طبق جدیدترین وضعیت رنگ‌بندی کرونایی،چهار شهرستان آبادان، رامهرمز، باغملک و شوشتر در وضعیت زرد کرونایی و ۲۴ شهرستان‌ در خوزستان در وضعیت آبی (کم خطر) قرار گرفتند.

طبق جدیدترین وضعیت رنگ‌بندی کرونایی،چهار شهرستان آبادان، رامهرمز، باغملک و شوشتر در وضعیت زرد کرونایی و ۲۴ شهرستان‌ در خوزستان در وضعیت آبی (کم خطر) قرار گرفتند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :