نیروی انسانی
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به نقش بی بدیل آموزش و پرورش در راه اندازی پلت فرم شاد با ۱۶ میلیون کاربر؛ اظهار کرد: افزایش ضریب سنواتی و یا ایجاد بندهای حقوقی پیشنهاد خوبی برای نگه داشت نیروی انسانی در مناطق کم برخوردار کشور است.

به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد ، کورش مودت پیش از ظهر امروز یکشنبه ۲۵ آبان ماه ۹۹ در جلسه ویدئو کنفرانس “گفتگوی هفته با حضور رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی” بیان کرد: مجموعه آموزش و پرورش کشور با ایجاد یکی از اثربخش ترین پلت فرم های آموزشی به نام شاد توانست در بحران کرونا چابک عمل کند و پوشش ۱۶ میلیون کاربر در بستر شاد نشان از ظرفیت بالای این بستر آموزشی تربیتی است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در عین حال با اظهار اینکه نگه داشت نیروی انسانی در مناطق کم برخوردار یکی از چالش های پیش روی نظام تعلیم و تربیت کشور است؛ خاطرنشان کرد: ایجاد مشوق های حقوقی مثل افزایش ضریب سنواتی و اضافه کردن بندهای ویژه حقوقی می تواند به عنوان راهبرد موثری برای نگه داشت نیروی انسانی در مناطق کم برخودار تلقی شود.

مودت در ادامه با اشاره به بودجه ۶۲ هزار میلیارد تومانی وزارت آموزش و پرورش؛ توضیح داد: ۹۴ درصد از این بودجه صرف مسائل حقوق و هزینه کرد های دیگر می شود و تنها ۶ درصد از این بودجه برای کیفیت بخشی نظام آموزشی صرف می شود. بر همین اساس نقش کمیسیون برنامه و بودجه در تعیین شاخص های ویژه ای برای افزایش بودجه مسائل کیفیت بخشی بی بدیل است.

وی در پایان یادآور شد: توجه ویژه به آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی در حوزه بودجه ای می تواند به صورت گسترده ای راهگشای بسیاری از چالش های تعلیم و تربیت مرتفع کند.

وی در پایان یادآور شد: توجه ویژه به آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی در حوزه بودجه ای می تواند به صورت گسترده ای راهگشای بسیاری از چالش های تعلیم و تربیت مرتفع کند

این خبر را به اشتراک بگذارید :