سامانه سجام
به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد، مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان با بیان اینکه تمامی دارندگان سهام عدالت باید در سامانه سجام ثبت‌نام کنند گفت: افراد می‌توانند هر گونه سوال یا ابهام درباره سهام عدالت را با شماره ۱۵۶۹ مطرح و پاسخ خود را دریافت کنند.
محسن کاویانی  تعداد دارندگان سهام عدالت در خوزستان را سه میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۶۴ نفر دانست افزود: از این تعداد یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۹۲۸ نفر روش مستقیم و ۲ میلیون و هفت هزار و ۲۳۶ نفر روش غیرمستقیم را برای سهام خود انتخاب کردند که این افراد برای دریافت سود باید در سامانه سجام ثبت‌نام کنند.

وی گفت : در روش مستقیم افراد مدیریت سبد سهام را خودشان بر عهده گرفته‌اند و افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب برگزیده‌اند مدیریت سهام عدالت را به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی واگذار کردند.

کاویانی افزود: همه سهامداران سهام عدالت به ویژه دارندگان سهام به روش غیرمستقیم برای دریافت خدماتی همچون دریافت سود سهام، شرکت در مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و معامله سهام خود و … بایستی در سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مشتریان) sejam.ir ثبت‌نام کنند و احراز هویت شوند.

وی گفت :  در سامانه سجام سهامداران باید مشخصات فردی و شماره حسابی که سود‌های پرداختی به آن واریز شوند را در سامانه ثبت کنند و در نهایت یک کد پیگیری برای آن‌ها پیامک می‌شود که برای تکمیل فرایند حتما مرحله احراز هویت را نیز انجام دهند؛ احراز هویت به ۲ صورت حضوری (از طریق دفاتر پیشخوان و دفاتر کارگزاری‌ها) و غیرحضوری (الکترونیکی) امکان‌پذیر است.

کاویانی افزود : روش پرداخت سود سهام عدالت برای افراد در روش مستقیم و غیرمستقیم فرآیند متفاوتی دارد و در روش مستقیم اگر افراد سجامی شده باشند، سود سهام عدالت از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی تسویه وجوه و اوراق بهادار به حساب افراد واریز می‌شود و در روش غیرمستقیم، در واقع سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری استانی هستند و سود سهام آن‌ها از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی تسویه وجوه و اوراق بهادار به حساب شرکت‌های سرمایه‌گذاری متولی سهام عدالت واریز خواهد شد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان با بیان اینکه برگزاری مجمع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی امکان انتخاب اعضای هیات مدیره را توسط دارندگان سهام عدالت به روش غیرمستقیم میسر می‌کند ادامه داد: انتخاب اعضای هیات مدیره با سجامی شدن افراد توسط آنان میسر می‌شود و در واقع عدم سجامی شدن عدم امکان شرکت در مجامع را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری سهامداران در انتخاب اعضا بسیار اهمیت دارد چرا که مدیریت سبد سهام خود را به افراد منتخب از طرف خود خواهند سپرد یاد آور شد: افراد می‌توانند هر گونه سوال یا ابهام درباره سهام عدالت را با شماره ۱۵۶۹ مطرح و پاسخ را دریافت کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :