رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس درباره چرایی کسر ۴۵ درصد از حقوق دانشجومعلمان نامه‌ای را به رئیس دیوان محاسبات کشور نوشت و خواستار بررسی محمل قانونی آن شد.
به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد؛ حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در نامه‌ای به رئیس دیوان محاسبات کشور این پرسش را مطرح کرد که “آیا کسر ۴۵ درصد از حقوق دانشجو معلمان قانونی است؟”

حاجی‌بابایی در این باره گفت: در این نامه ۶۰۰ نفراز دانشجو‌معلمان درخواست توقف کسر ۴۵ درصد از حقوق خود بابت غذا وخوابگاه شدند.

وی افزود: براساس مستندات قانونی که به نهادهای نظارتی و تصمیم‌گیری ارائه کردیم، دانشجو‌معلمان مشمول حداقل دریافتی کارکنان دولت شدند و احکام آنها در سال جاری صادر شد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: از سوی دیگر بحث عدم تعلق عیدی به دانشجو‌معلمان که براساس تعهدات قانونی از بدو ورود به دانشگاه فرهنگیان در استخدام آزمایشی آموزش وپرورش هستند و با توجه به شمول حداقل حقوق باید عیدی را هم دریافت کنند، مطرح بود که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته و ارائه مستندات قانونی، این مطالبه به حق آنها برقرار شد.

وی ادامه‌ داد: در حال حاضر طبق گفته بیشتر دانشجو‌معلمان، بابت استفاده از غذا و خوابگاه دانشجویی ۴۵ درصد از حقوق آنها کسر می‌شود، که محمل قانونی ندارد.

حاجی بابایی افزود: این مطالبه قانونی، معلمان فردا را که در تخصصی‌ترین دانشگاه برای تربیت فرزندان این کشور به تحصیل اشتغال دارند را با ارائه مستندات قانونی پیگیری می‌کنیم.

وی تاکید‌کرد: توجه به جوانان و تلاش برای کاهش دغدغه‌های آنها، ایجاد زمینه‌های اشتغال و ازدواج جزء اولویت ما در برنامه ششم توسعه و بودجه‌های سالانه است، که این موضوع مهم در خصوص دانشجویان، دانشگاه فرهنگیان با توجه به لزوم توجه به تربیت تخصصی و پرورش صلاحیت‌های عمومی وحرفه‌ای آنها باید مدنظر برنامه‌ریزان قرار گیرد.

اصل نامه رئیس فراکسیون فرهنگیان به دیوان محاسبات بدین شرح است:

جناب آقای دکتر عادل آذر، ریاست محترم دیوان محاسبات کشور

به پیوست درخواست ۶۰۰ نفر از دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در رابطه با کسر۴۵ درصد از حقوق آنها برای خوابگاه و غذا تقدیم می‌ شود، خواهشمند است، دستور فرمایید، مبنای قانونی کسر حقوق دانشجو معلمان بررسی و اعلام شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید :