تعاونی های استان

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: برنامه های این اداره کل در شش ماه نخست سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸، صد درصد محقق شده است.


به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد ، ارسلان غمگین در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان- که به مناسبت بزرگداشت هفته تعاون انجام‌شد- اظهار کرد: هم اکنون در سطح استان چهار هزار و ۶۴۶ تعاونی فعال با حدود سه و نیم میلیون عضو وجود دارد.
وی افزود: ۲۸ درصد اعضای تعاونی های استان را بانوان تشکیل می دهند. سه هزار و ۲۹۱ نفر از اعضای تعاونی ها نیز ایثارگران هستند.
غمگین ادامه داد: حدود ۷۰ شرکت تولیدی در استان با تغییر خط تولید خود، محصولات مورد نیاز در شرایط شیوع کرونا را تولید می کنند.
وی برنامه های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان را در شش ماه نخست سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸، صد درصد محقق شده دانست و گفت: ۱۴ تعاونی برتر در استانی از طرف هیات داوری کشوری انتخاب شده اند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در ادامه گفت: یک میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان برای تسهیلات کرونا در نظر گرفته شده است که تا روز گذشته ۲۹۹ میلیارد تومان برای اخذ این تسهیلات در بانک ها ثبت نام کردند و ۵۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان نیز به متقاضیان پرداخت شده است. البته مشارکت بانک ها تا هفته گذشته حدود ۷ درصد بود که با پیگیری های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهد رشد خوبی در پرداخت تسهیلات بوده ایم.
وی اضافه کرد: ۶۵ درصد لوایح و دادخواست ها و شکایات دادرسی در حوزه روابط کار استان در ادارات شرق و غرب اهواز انجام می شود که با اقدامات جهادگونه ای که توسط همکاران فرهیخته و متواضع ما انجام می شود تا کنون با مشکل خاصی مواجه نبوده ایم اما برای آسایش بیشتر مردم، مراجع رسیدگی را در ۱۰ ماه اخیر دو برابر کردیم که البته برای رسیدن به نتیجه مطلوب و جلب رضایت کامل، نیاز به زمان داریم.
غمگین در پایان درباره تسهیلات اشتغال روستایی گفت: ۵۷۳ میلیارد تومان مجموع وام های متقاضیان به بانک ها معرفی شده اند که از این مبلغ، ۳۸۵ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :