تسهیلات حمایت جبرانی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ساز و کار و جزییات روند نحوه ثبت نام و دریافت حمایت جبرانی معیشت خانوارها را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد، ارسلان غمگین در تشریح فرایند ثبت نام و دریافت تسهیلات حمایت جبرانی معیشت خانوار ها گفت: با هدف حمایت از خانوارهای کم برخوردار در شرایط شیوع بیماری کرونا، دولت برای حمایت جبرانی معیشت خانوارها، دو طرح حمایتی در نظر گرفته است.
وی گفت: یکی از این طرح ها، پرداخت کمک بلاعوض یک میلیون ریالی به اعضای خانوار به صورت ماهانه است. همچنین کمک بلاعوض ( ماهانه مبلغ یک میلیون ریال به ازای هر یک از اعضای خانوار) از آذرماه تا پایان سال جاری به مدت چهار ماه، به سرپرست خانوار پرداخت می شود.
غمگین افزود: شمار اعضای خانواده نیز با توجه به زمان پرداخت وام اول یعنی فروردین سال ۱۳۹۹ درنظر گرفته می شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اظهارکرد: خانوارهای مشمول دریافت یارانه کمک معیشتی که منبع درآمدی ثابت ماهانه ندارند و در مرحله قبل متقاضی تسهیلات کرونایی خانوارها بوده‌اند، تحت پوشش این طرح حمایتی قرار می گیرند.
وی با بیان اینکه پرداخت وام یک میلیون تومانی به سرپرست خانوار، دومین طرح حمایتی دولت برای جبران معیشت خانوارها است، افزود: تمامی افرادی که درنوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت کرده اند و درآمد ثابت ندارند، می توانند متقاضی دریافت وام یک میلیون تومانی باشند.
غمگین در تشریح فرایند ثبت نام متقاضیان وام یک میلیون تومانی گفت: سرپرستان خانوار از روز سه شنبه ۴ آذرماه به مدت یک هفته صرفا می بایست کد ملی خود را از تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره ۶۳۶۹ و آن هم فقط یک بار پیامک کنند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خاطر نشان کرد: پس از پایان مهلت ارسال پیامک توسط سرپرست خانوارها ، یک هفته از ۱۲ تا ۱۹ آذر، داده های اطلاعاتی پایش و از ۲۰ آذر تا ۲۷ آذر به پیامک های دریافتی مشمول دریافت، با سرشماره v.refah پاسخ داده می شود،. همچنین بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی با نرخ کارمزد ۴ درصد و اقساط ۳۰ ماهه از یارانه معیشتی ماهانه خانوار کسر خواهد شد.
غمگین در پایان گفت: تمام فرایند ثبت نام و پاسخ دهی از طریق همان سامانه انجام می شود. از شهروندان درخواست می شود از مراجعه حضوری به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و ادارات تابعه شهرستانی و سایر سازمان ها خودداری کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :