جوروند با اشاره به استقبال بی نظیر مردم از نمایشگاه کتاب در سال گذشته، از ارائه ۸۰۰ میلیون تومان بن خرید کتاب به علاقه مندان کتاب و کتابخوانی در این نمایشگاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد، «محمد جوروند» عصر امروز (دوشنبه ۳۰ دی) در آئین گشایش چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان با تاکید بر اینکه نمایشگاه کتاب مهمترین رویداد سال در حوزه فرهنگ است اظهار کرد: سال گذشته در این‌ نمایشگاه فروش بی سابقه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در ۶ روز به ثبت رسید که نشان دهنده عشق و علاقه مردم خوزستان به کتاب و کتابخوانی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه در این‌ نمایشگاه ۴۰۰ ناشر حضور دارند اضافه کرد: ۹۰ هزار عنوان کتاب در برای چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته با کمبود بن خرید کتاب برای مردم مواجه شدیم تصریح کرد: امسال ۸۰۰ میلیون تومان بن خرید کتاب به مردم ارائه می شود.

جوروند افزود: در این نمایشگاه سلسه نشست های تخصصی کتاب که مهم ترین های آنها نشست تخصصی حکمت و فلسفه با حضور غلامرضا اعوانی، حافظ پژوهی، نقد و بررسی کتاب، کارگاه های داستان نویسی، شعر خوانی و تجلیل از شاعران پیشکسوت خوزستان، نشست های تخصصی اهمیت تلاوت قرآن و نشست های تخصصی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه همچنین در این نمایشگاه آئین بزرگداشت سردار قاسم سلیمانی با حضور خانواده شهدا برگزار می شود عنوان کرد: همراه با این‌ برنامه، برگزاری آئین اختتامیه دومین سوگواره مطبوعات اربعین حسینی نیز برگزار می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ابراز کرد: نمایشگاه رسانه های دیجیتال در موضوعات نرم افزار رایانه ای و تلفن همراه، رسانه های اجتماعی، پایگاه های اینترنتی، کلینیک و مرکز مشاوره سواد فضای مجازی، بازی و پویانمایی و کارگاه های آموزشی نیز همزمان با نمایشگاه کتاب برپا شده است.

وی اذعان داشت: در کنار این ۲ نمایشگاه، نمایشگاه جشنواره جایزه فیروزه که نخستین جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی و هنری استان با هدف کمک به گسترش و فرهنگ سازی در استفاده از محصولات فرهنگی برپا شده است.

جوروند یاد آور شد: در جشنواره جایزه فیروزه که در تهران برگزار شد، خوزستان در این زمینه مقام اول کشور را به دست آورد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :