بازگشایی مدارس

مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: تاکنون حدود ۹۸ درصد از آموزش از طریق رسانه ملی، شبکه شاد و بسته آموزشی انجام شده است، همچنین۹۰ درصد از دانش آموزان نیز به شبکه شاد پیوسته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد ، کوروش مودت مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان درباره به تعویق افتادن بازگشایی مدارس این استان توضیح داد: قرار شد که از روز شنبه ۲۷ خرداد تا پایان هفته تعطیلی مدارس در استان خوزستان ادامه یابد.گرچه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که بازگشایی مدارس از ۲۷ خرداد در سراسر کشور انجام خواهد شد، اما با توجه به وضعیت خوزستان و افزایش آمار ابتلا یه کرونا در برخی از شهرها، استاندار اعلام کرد، بازگشایی مدارس یک هفته به تعویق بیافتد.

وی ادامه داد: مدارس استان‌های کشور از ۲۷ خرداد بازگشایی خواهند شد، اما مدارس استان ما تا یک هفته دیگر تعطیل هستند. برای هفته بعد از آن، در همان زمان تصمیم‌گیری خواهد شد. همانطور که می‌دانید شرکت در کلاس‌ها اختیاری است و تنها جهت رفع اشکال برای دانش آموزانی است که از آموزش‌های شبکه شاد و رسانه ملی جا مانده‌اند..

وی با اشاره به وضعیت استان خوزستان گفت: مردم باید فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند. آنها نباید در تجمعات باشند، ولی متاسفانه یک عده رعایت نمی‌کنند و رفتارهای پرخطر دارند از این رو استاندار خوزستان دستور به تعویق افتادن بازگشایی مدارس را داد.

مودت افزود: برای این یک هفته تعویق با وزارت آموزش و پرورش هماهنگ کردیم و چون ستاد مقابله با کرونا استان این تصمیم را گرفته، لازم الاجرا است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان بیان کرد: در نظر گرفتن یک هفته جبرانی در پایان ترم منوط به این است که شورای مدرسه که شامل نماینده معلمان، والدین و مدیران است چه تصمیمی بگیرند، آنها باید بررسی کنند که آیا ادامه آموزش ضرورت دارد یا خیر؟ لازم به ذکر است این امکان برای دانش‌آموزانی است که از آموزش جا مانده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: در استان خوزستان آموزش هم از طریق تلویزیون و هم توسط شبکه شاد دنبال شد. از طرفی برخی معلمان به شکل حضوری به مناطق محروم رفتند و در میان دانش‌آموزان محروم  بسته آموزشی توزیع شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان در پاسخ به این سوال که تاکنون چند درصد از آموزش در استان خوزستان انجام شده است؟ گفت: تاکنون حدود ۹۸ درصد از آموزش از طریق رسانه ملی، شبکه شاد و بسته آموزشی انجام شده است. همچنین۹۰ درصد از دانش آموزان نیز به شبکه شاد پیوسته‌اند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :