رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خوزستان گفت: با هدف توانمند سازی آموزشی نیروهای شاغل در مجموعه آموزش و پرورش استثنایی این معلمان تحت پوشش ۶ هزار نفر ساعت دوره ضمن خدمت قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد، علی ممبینی روز پنج شنبه ۱۹ دی ۹۸ ماه در جمع همکاران شاغل در مدارس اتیسم و مراکز مشکلات ویژه یادگیری استان ضمن تشریح برخی از اقدامات آموزش و پرورش استثنایی در سال جاری گفت: در راستای اجرای سند تحول بنیادین و با هدف توانمند سازی نیروهای شاغل در مدارس استثنایی از شروع سال تحصیلی تا کنون بیش از ۶ هزار نفر ساعت دوره ضمن خدمت برای معلمین آموزش استثنایی استان برگزار شده است.

وی همچنین گفت: در عین حال تعداد زیادی کارگاه مدرسه ای و استانی برای معلمین ورودی جدید و با توجه به نیاز سنجی صورت گرفته از مدارس برگزار شده است و امروز نیز شاهد برگزاری ۲ کارگاه با حضور اساتید ممتاز کشوری برای همکاران شاغل در مدارس اتیسم و مراکز مشکلات ویژه یادگیری هستیم.

ممبینی گفت: مجموعه آموزش و پرورش استثنایی به عنوان یک مجموعه تخصصی برای ارائه خدمات بهتر به دانش آموزان استثنایی نیازمند نوآوری، خلاقیت و به روز رسانی معلومات و دانش نیروهای خود دارد و ما نیز در این زمینه نهایت تلاش خود را خواهیم کرد.

وی در ادامه بر توسعه کمی و کیفی مدارس استثنایی و افزایش پوشش تحصیلی با هدف تحقق عدالت آموزشی در مناطق محروم اشاره کرد و گفت: در سال جاری برای دانش آموزان با نیازهای ویژه در مناطق کارون، تشان بهبهان ، جایزان امیدیه ، روستای آب باران آغاجری ، فتح المبین شوش و غانم شوشتر و دو منطقه عشایری کلاس های آموزش استثنایی راه اندازی کردیم، همچنین در شهرهای کارون، شاوور و هفتکل نیز مراکز مشکلات ویژه یادگیری راه اندازی شده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :